top of page

Pro koho je SM systém určen?

Principem rehabilitační metody SM systém je postupné posílení svalového korzetu a protažení páteře směrem vzhůru (uvolnění blokád páteře). Díky tomuto cvičení dochází ke zlepšení držení těla, odstranění svalové disbalance, zvětšení rozsahu a pohybu těla - včetně správného posílení a zároveň protažení svalových skupin. 

Nejčastější problémy: migrény a bolesti hlavy, potíže v těhotenství, cvičení po porodu (diastáza), bolesti zad, skolióza a výhřez meziobratlové ploténky. 

Výhřez meziobratlové ploténky

Spirální svalové řetězce protahují tělo a páteř směrem vzhůru. Znamená to, že se zmenšuje tlak na meziobratlové ploténky - cvičení umožňuje výživu ploténky, regeneraci a léčbu. Pravidelným a intenzivním cvičení je možné, že se výhřez meziobratlového disku vstřebá. (3 - 12 měsíců)

Cvičení po porodu (diastáza)

Rozestup přímých břišních svalů nemusí potkat jen maminky po porodu, ale mohou se týkat každého z nás. Cvičením aktivujeme hluboký stabilizační systém páteře včetně šikmých břišních svalů - které zajistí posílení svalového korzetu těla. (core)

SM systém a výhřez meziobratlové ploténky
SM systém a skolióza

Bolest zad

V důsledku sedavého typu zaměstnání - dlouhodobého sezení, stání nebo špatných pohybových návyků dochází ke svalovým disbalancím, které mohou přejit ve vadné držení těla či skoliózu. Cvičení spirální stabilizace páteře jste schopni protáhnout páteře směrem vzhůru a posílit svalové skupina svalů během 10-ti minut. 

Skolióza

Možnou příčinou skoliózy je porucha svalového korzetu - koordinace a stabilizace chůze. Pravidelným a intenzivním cvičení dokážeme zlepšit tvar skoliotické křivky, zvýšit hybnost zad, posílit svalový korzet těla (core) a významně snížit bolest zad. 

SM systém a bolest zad
, cvičení po porodu
bottom of page